29 Ocak 2010 Cuma

Peçete Oyunu

Beklenen peçete rutinini yazıyorum . rutin olarak kullanacağımız güzel oyunlardan biridir. Bu oyun “oyun ortasında” uygulanır. Samimiyet artmış. Buluşmalar başlamıştır. Müzikli mekanlarda baş başayken. Özellikle de mum yok masa lambası gibi aydınlatmaların olduğu gece ortamlarında çok işe yarar. Yüksek müzikten dolayı birbirinizi duymak sorunu ve loş ışık süper.


Bunun için elimizde bulunması gereken şey basittir. Bir adet pilot kalem ve peçete

Evet kalemin pilot olması tercih eldir. Neden derseniz pilot kalem peçetede çok güzel dağılır. Güzel bir ambiyans olur. Garip bir iletişim sağlanır aranızda rasgele keşfettiğim ve çok ekmeğini yediğim bi yöntemdir. Bi kere mecburiyetten yapmıştım baktım çok işe yaradı 1 kaç kere daha denedim . way dedim süper yöntem yakaladım.


Aslında mesele çok basit. Şimdi seninle peçete oyunu oynayacağız dersiniz. Kurallar konuşmak yok. Sadece yazmak var. Al eline peçeteyi. Yaz bişiler. Sonra kalemi peçeteye koy . peçeteyi ters döndür ve sürüyerek ona uzat. Bu sıra da gözlerinin içine bak. Sonra o da aynısını yapacaktır.


Sen tekrar yazmaya başladığında ne yazacağını merak edecektir. Bu oyunda en önemli şeylerden biri de beden dilinizi kullanışınız jest ve mimiklerinizdir. Ona cevap yazarken pis pis sırıtmalar, keyiflenmeler. İice merak ettirecektir. Yazı bitince kalemi üstüne koy. Peçeteyi olduğu yerde yazılar ona doğru olacak şekilde döndür ve sürüyerek ona uzat. Gözlerini gözlerine dik. Arkana yaslan . yazdığın şeye göre. Gül, alay et, yada süphelen. Yani ne yazdıysan beden diline onu oturt ve gözlerini gözlerinden ayrıma. O yazarken hiç meraklanma. Sakin sakin dur. Gözlerini gözlerine dik ve bekle..


Ne yazacağız demeyin. O kendi kendine gelişir. Hiç merak etmeyin. Arada hatun kaltak testi olarak. “evet” – “hayır” – “ belki” gibi tek kelimelik cevaplarla geçiştirmeye çalışabilir. Sakın bozmayın. Yazdıklarınız orada kalıyor. Her yazıyı bitirince altına çizgi çekin. Sizin yazılar uzadıkça onun yazıları da uzar. Ya ne olacak falan gibi düşünebilirsiniz. Ama peçete oyununda çok çabuk bi ısınma olur. Konuşamadıklarınızı konuşursunuz. Fevkaladedir. 3-5 seferde kalibre olursunuz. 3-5 peçete yaz baba yaz. Biteceği yerde belli olur zaten.


Sonra kız peçeteleri alıp çantasına attıysa BİNGO :)


Deneyin. Geri gelin ve yorumlara “Büyüksün Joker” yazın. Hahahaa


Saygılarımla

JoKeR – 17.06.2009

kaynak: puacemiyeti.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder