5 Ocak 2010 Salı

İticilikten Çekiciliğe Giden Yol

Çekici Bir erkeğin temek özelliklerini 2 ana başlık altında toplayabiliriz aslında.

Öncelikler çekiciliğie giden yol iticiliklerden kurtulmaktan geçer. İtici şeyleri bünyede barındırarak çekici olmak zordur.

Pis kokmak iticiliktir. Kokmamak normal iken, parfüm kokmak çekiciliktir.

Kötü köy şivesi ile konuşmak iticilikken, normal konuşmak ortadır ve etkili güzel tonlamalı ve iyi bir ses tonu ile konuşmak ise çekiciliktir.

Önce iticiliklerinizden kurtulmanız gerekli.

- mıymıntı

- pimpirikli

- Tutarsız

- Kararsız

- Beceriksiz

- Bilgisiz

- Kültürsüz

- Konuşamayan

- Pis

- Görgüsüz

Bu ve bunun gibi bir çok şey sayılabilir. Yani önce iticilikten kurtulmalı ki çekicilik daha sonra gelsin. Haa bakarsan illa bir takım itici yönlerin olacaktır.

Azaltabildiğin kadar azalt derim ben.

Şimdi bazı iticilikleri herkes bilir ( Pis olmak, cahil olmak gibi) oysa bilmediğiniz iticilikler var ya da dikkat etmediğiniz.

Mıymıntı nedir biliyor musunuz? Bakalım TDK ne diyor :” İnsanın sabrını tüketecek derecede yavaş ve mızmızca iş gören (kimse): “Sen gençliğinde de böyle mıymıntının biri imişsin ya!” -O. C. Kaygılı.”

Evet yavaş ve mızmız iş yapan adamları itici bulur kadınlar genelde. Alfa bir yandan da güç olduğu için kadın kendi yapamadığı işi bir an önce yapacak erkek ister. Erkek dediğin ataka kıvrak olacak, cabbbar cevahir olacak.

Erkek dediğinde en itici yönlerinden biri de canı pek tatlı ve kıymetli olanlardır. “ ay sıcak ay soğuk, ay yandım ay terledin, oy yoruldum, onu yemez bunu beğenmez. Olmaz….

“Karı gibi” lafı nereden çıkmış ? Bu tarz sıfatların erkeğe yakışmamasından dolayı..

zamanın birinde bir adam ile tanışmıştım. Öğrenciyiz. Adamın altında güzel bir araba, iyi giyiniyor, tipi düzgün , konuşması falan iyi ama bi eksiklik var kadınlar ilgilenmiyor. Derken bir gün biz langırt oynarken vatandaşın eline langırt masasından kıymık battı…

Of anam off. İşte o an anladım adamın neden bir kadın için hiçbir cazibesi olmadığını. Kıymık battı eline ama sanırın kıçına beyzbol sopası soktular pezevengin : )) anam nasıl bağırıyor nasıl zırlıyor. Hayda oyunu bıraktık dalamanın kıymıklı parmağıyla ilgileniyoruz. Kızlar o an için şefkat gösterdiler elbet bu dallamaya lakin ne değişir. Abazalığa devam..

Erkek adam biraz dirayetli olur yaa.. “ hani erkekler ağlamaz” lafı ile anlatılmak istenen de bu dur.

Unutmayın. Hiçbir kadın mıymıntıi mızmız, pısırık, patavatsız bir adamı istemez.

Pimpirikli adam kimdir peki ?

“. Gereksiz yere titizlik gösteren. 2. Kuşkucu: “Kapıcı son derece pimpirikli bir adamdır; hiç üşenmez, dairesinden çıkıp kimdir o diye seslenir.” -A. Ümit.”

Evet diyelim ki arabanız var. Orası mı çizildi, burası mı pislendi, aman güneşte mi kaldı diye kovalarsan hem pimpirikli hemde mal canlısı bi adam olduğun ortaya çıkar.

Hele gündüzün ortasında , kalabalık bi yerde orta segment bi arabaya direksiyon kilidi takarsan olmaz be arkadaşım. Olmaz..

İşin ilginci kadınlar bunları bilinç seviyesinde düşünmezler. Bunları benim gibi analiz etmezler ama “bi iticilik var ama çözemedim” derler.

Eski yazılarımda bahsetmiştim. Refleks noktasına vurduğunda nasıl ki bacak ileri ayılmak zorunda ise, burada da koruyucu kalkanlar devreye girecektir ve kadın kalitesine göre kendini mümkün mertebe geri çekecektir.

İticilikler ve Çekicilikler hakkında ( Özelliklede direk fark edilemeyen iticilikler hakkında ) ayrıntılı gözlem yapmaya gayret edin.

Basit bir örnek mesela:

4 kişi bi cafeye gidilmiş, 2 kişi çay almış, 2 kişi nescafe, hesep istenmiş. Hesap 5 Lira gelmiş.

Şimdi bunun üzerine eline adisyon alıp, “heeee ben çay içitim bak çay 1 lira imiş, alın 1 lira” demek kadar itici bir şey olamaz.

“ben seni aq altı üstü 1 lira yaa” haa o kadar ince hesapçı isen. Zaten başta menüye bak çıkar 1 liranı…

Bir başka örnek: arabaya binmişsin bir müzik çalıyor vatandaş beğenmiyor ve kimseye sormadan değiştiriyor. Ulen hıyaaar…

İşte bu ve bunun gibi bir sürü iticilik var…

“iticiliklerden kurtulmadan çekicilik yönünde ilerlenmez”…

İtici yönlerinizi fark edip törpüleyiniz…

Çekicilik yolunuz açık olsun…

Saygılarımla..

JoKeR – 04.01.2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder