5 Şubat 2010 Cuma

Hatunun kankisine dikkat. Hatuncuklarımıza dikkat ederseniz. Her bir sosyal ortama girdiklerinde hemen bir kankicik ediniverirler kendilerine. Yeni bi okul, dersane ,ingilizce kursu, yeni bir iş, yaz tatili ya da başka bi yer . hemen bir kankacık edinirler kendilerine. Bu muhtemelen oda arkadaşı, kayıtta yanında durduğu kız, otobüste yanına oturan kızda olabilir ama bir kankacık edinirler kendilerine. İşin ilginci böyle arkadaş seçerken pek de bir seçici olmadıklarını görürsünüz. Ne çıkarsa bahtına misali hoppidilik bi kanki mevzusuna girişirler.

Biz erkekler için çok ilginç bir mevzudur bu. Birbirimize güveneceğiz diye günler yıllar bekleriz. Nice insanları nice eleklerden geçiririz ancak onlar paldır küldür kanki oluverirler. 25-30 yaşına gelmiş erkeklerin uzun senelere dayanan bir çok arkadaşlıkları varken kadınlarımıza baktığımızda bu hususa çok ender rastlarız. Kadınlarımızın eskilerden getirdiği arkadaşlıkları pek azdır. Genelde yol arkadaşlarını sever kadınlar. Lisede iken lisedeki tayfa ile takılır kadın, sonra üniversiteden arkadaşları olur, devamında iş çevresinden. Yeni ortamda yeni arkadaşlar edinir eski arkadaşların kıymetini pek de bilmezler hani.

Bilenleri yok mudur? Elbette vardır ve makbul olan kadir kıymet bilen kız modeli bunlardır. Allah herkese böyle kızlardan nasip etsin derim. Onun dışındaki yol arkadaşlığıdır. Yolculuk boyunca devam eden arkadaşlıklar. Otogara gelinip otobüsten inildiğinde vaatler arayacağım olsa da pek aramaz kadın kısmısı birbirini, yeni yolda yeni arkadaşlar ile devam eder hayat.

Bu kadınların biraz vefasızlığına biraz menfaatçiliğine en çokta birbirlerini aslında çok önemsemediklerine işaret eder. Onlar için esas olan güven verip destek olacak biridir ve da olasıkla erkektir. Zaten kadınlar birbirlerine güvenmezler. Yüzlerce kadından duymuşumdur. Kadınların işe yaramadığını ve gerçek dostların erkek olduğunu.

Birde ilgi isteyen iki yaratık birbirlerinden ilgi beklediklerinden de anlaşamayabilirler. Kadınlar hiçbir zaman erkekler kadar sadık dost değillerdir.

Bütün bunlara rağmen yol arkadaşından edindikleri kankiyi sanki gerçek bir kanki yanılsaması ile sahiplenirler ve her şeyi cır cır ona anlatmaya başlarlar.

Bkz: Kadınlar Her Şeyi Birbirlerine Anlatır Ya Siz.

Siz kadınlar biraz ilgilenseniz , azcuk iş atsanız, belki minik bir iltifat etseniz diğeri daha ineğin boku yere düşmeden olaydan haberdar olacaktır muhtemelen  bu sebepten hatunun kankisine dikkat etmek gerekir. Yolda yürürken , kantine girdiğinizde ya da başka bir şekilde hatun ve kankisi ile karşılaştığınızda hatun kendi oyununu oynadığından oyunu gereği olan tarz tavır ve triplere bürünecek size karşı bir beden dili içine girişecektir. Oysa vaziyetin derinliklerinden haberdar olan kanki oyunun taraflarından biri olmadığı için hatun kadar etkili savunma sistemlerine sahip olmayacak ve hadiseler hakkında gerçekçi bir beden dili ile size bir çok malumat verecektir.

Bu beceriksiz şaşkın kankiler çok iş yarar. Dönem dönem. Hatuna inceden yazılmalara girişmişliğim ve hatunun beni sallamadığı olmuştur. Vaziyet tam bu duruma işaret ederken bir yerlerde hatun ve kankiciği ile karşılaştığımda hatun kişi beni fark bile etmez bazen. Oyda kankicik beni çoktan fark etmiştir. Hatun beni fark etmezken kankisinin suratında ki o şaşkın sırıtma nedendir acaba? Bu nasıl bir tesadüftür. Yaşananlar çok basittir. Mevzuu kankiye ayrıntıları ile açıklanmış. Mesafeli durma kararı alınmıştır. Doğru davrandığınızda ise şansınız olabilecektir. Tam bu sırada uzaktan sizi görür ikili. Saniyeler içinde varlığınız konuşulur. Hatuncuk sizi fark etmemiş gibi yapmaya karar vermiştir emme hey haat kankicik aha da o oğlan kabilinden şaşkın sırıtmaktadır. Efferim olum joker doğru yoldasın devam et dersin kendi kendine.

Bir başka durumda ise. Hatun sana sıcak davranırken kankinin suratında boşa uğraşıyorsun be salak resmi görünmüştür. Kızın kankiciğine dikkat. Kankinin beden dili her zaman hedefinkinden daha doğru ifadelerle doludur. Kanki olayın karhamı olmadığından rolden role zıplayamaz. Basit bir algısal bir durumdur bu.

Kankilerin de gönlünü almak gerekir. Kanki seni beğenirse işler iyidir. Sen kızı 20 dakika gülmekten işetip ,ilgi işaretleri ve bedensel temasları topladıktan sonra Kanki senin için “aman ne cıvık bi adam bu yaaa” dediğinde. Sıçtı Cafer bez getir aman bezi tez getir. Sil baştan Osman durumlarına dönüş başlar. Bir anda basitleştirir sizi. Zira beğenilmeyen ereksinizdir. O sebepten derim hep. Full şarj diye. Sadece ilgilendiğiniz kıza değil. Sağında solunda yanında yöresinde bulunan ve bulunabilecek maksimum kişiyi etkilemeniz size avantaj olacaktır.

Siz ne kadar çok kişi tarafından beğenilirseniz. Sosyal satın alma dereceniz de o kadar artacaktır.

Bunlar bi tarafa geçici yol arkadaşı kankinin hal hareket ve umumi vaziyeti tavlama hadisesinin seyri hakkında yüksek rasat imkanı tanır. Kanki bizim için bi nevi kandilli rasathanesidir. Depremleri önceden haber verir. Kankinin yüzündeki minik “sıçtın oğlum sen boşa tırmalıyorsun” ifadesi yakalanarak çok teknik hamleler yapılabildiği gibi. “ efferim olum memet, sana da prefo” bakışlarının yakalanması ile alır eline sazı başlarsın döktürmeye.

Sonrasında kim tutar seni.

Hatunun kankisi için size yardımcı olacak bir arkadaşınızın ( Kanat) olması her zaman iyidir. Tabi ki bu arkadaş bu işlerden anlayan , adam gibi giyinen, ağzı laf yapan, mis gibi kokan biri olmalıdır. Zira çok sevdiğim bazı arkadaşlardan mevzu hatun olunca yana döne kaçarım . zira ısrarla bu işlerin gerçeğini kabul edemeyip “ ben böyleyim abi beni beğenen böyle beğensin” zihniyetini savunmuşlardır. Bu zaten ayrı bir makale konusu olacak bi cümle olmakla beraber o arkadaşları hala öyle beğenen birileri ya çıkmamıştır. Ya da onları öyle beğenen düşük seviyede ki kimsenin istemediği kızları haliyle onlar beğenmemiştir.

Yazdıkça konular birbirine giriyor haliyle hepsi kadına dair olduğu için. Çok da fazla dağılmadan yazımızın özüne dönelim be makalemizi sonlandıralım derim ben o zaman.

Kadıncıklarımızın genelde yol arkadaşlarından oluşturdukları dönemlik kankileri bulunur. Bu kanki hiçbir zaman kadınımız kadar sert savunma hatları ile örülü değildir ve çok daha rahat tavırları vesilesi ile bize çok daha iyi veri sağlarlar. Kankiciğin iyi gözlenmesi gerekir. Kankiyi de etkilemek gerekir. Mümkünse bu kankiye eğlendirecek bi eleman tahsis edilmelidir. Bunlar ustalıkla çalışılması gereken konulardır. Hiçbir işte iyi olmak kolay değilken kadınlar konusunda iyi olabilmek elbetteki kolay olmayacaktır.

Amman kankilere dikkat !!!!!!!!!

Saygılarımla
JoKeR – 27.07.2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder